Jak vybrat správně kartonové krabice

Pár tipů, jak vybrat správnou krabici pro váši praci

Jak vybrat správně kartonové krabice

Kartonové krabice jsou všude, kam se jen podíváte. Využívá je prakticky každý od běžných domácností až po profesionální kurýrní služby. Je to nejčastěji využívaný obalový materiál. Jak ale vybrat tu správnou kartonovou krabici, aby posloužila danému účelu nejlépe?

Všeobecně lze kartonové krabice označit za velice odolný manipulační materiál, díky kterému se vám podaří snadno a bezpečně nejen přestěhovat potřebné věci, ale například je také odeslat či uskladnit. Kromě odolnosti je jejich výhodou i cenová dostupnost a šetrnost k životnímu prostředí. Většina se jich vyrábí z recyklovatelného materiálu a jsou udržitelné.

Jak vybrat kartonové krabice

Než se pustíte do samotného výběru kartonové krabice, ujasněte si především, co vše v ní budete přepravovat. Důležité je, zda se jedná o velký rozměr či menší, o křehké zboží nebo více odolné. Podle toho si zvolíte i typ a odolnost krabice. Může být tenčí, pouze z třívrstvé lepenky, nebo potom odolnější z pětivrstvé lepenky. Rozdíl mezi těmito krabicemi je značný, a proto výběr není dobré podcenit. Třívrstvé můžete použít u lehčích, ale například objemnějších věcí jako je bytový či oděvní textil. Pětivrstvé krabice vám naopak dokážou věci i ochránit před vlhkostí a unesou mnohem těžší náklad, jako jsou například knihy. U křehkých věcí nezapomeňte i na výplňový materiál, který můžete opět volit podle druhu obsahu. Například skleněné lahve můžete zabalit do speciálních bublinkových nástavců, elektroniku do bublinkové folie nebo použít FLO-PAK výplň. Vždy se hodí označit krabici nápisem KŘEHKÉ.

Přestože je manipulace s kartonovými krabicemi velmi snadná, existuje řada komponentů, které vám tu práci ještě více usnadní. Kromě papírových lepících pásek s odvíječem, to můžou být i obálky na dokumenty, krabice pro více zásilek najednou nebo jiné pomocné úložné boxy.

Jak vybrat kartonové krabice

A na závěr, nikdy nepodceňujte kvalitu. Obzvlášť u kartonových krabic se to nemusí vyplatit. Vždy vybírejte ověřené dodavatele a dejte na reference. Důležité je nejen z jakého materiálu jsou krabice vyrobeny, ale také jaké lepidlo se při jejich slepování používá nebo kde se krabice skladují apod.

Sledujte nás na Facebooku

Naše další návody a články naleznete ZDE

Lepící pásky naleznete ZDE